Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Bilimsel Araştırmalar ve PROPOLİS

Propolis bilimsel çalışmaları

 

dogal-antibiyotik-propolis

PROPOLİSİN HASTALIKLAR ÜZERİNDE Kİ ETKİSİ

BU KONUDA YAPILAN BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR :

.

 .

BİLEŞİK ETKİLER.

.

.

Propolis içeriğinde bol bulunan Fenolik bileşenlerine trdaviye katkıları incelenmiştir.Görülen sonuçta Propolisin Bileşik etkisnin içeriğinde bulunan bileşenlerin tek tek etjilerinin de üzerindedir.Proppolise anti bakteriyal özelliği verenn Flavonidlerin izole edilerek ayrılan hallerinden ziyade,Propolis ekstraktı içerisindeki hallerinin bileşik etki olarak daha fazla etkiye sahip olduğu görülmüştür.Ayrıca biröok antibiyotik üzerinde bileşik etkileri olduğu da görülmüştür.Antibiyotiklerin Mantar ve Bakteriler karşısında ki etkisinin 100 kata varan miktarlarda arttığı görülmüştür.Antibiyotiğe dirençli Staphyiococus türlerinde,Antibiyotikle kullanılan Propolisin bu direnci kırabildiği görülmüştür.

.

.

ANTİ KANSER ETKİLER

.

.

kanser-propolis

Etonel içerisinde elde edilen Propolis ekstaraktının Mesane ve Karaciğer kanser hücrelerini etkileyerek dönüştürdüğü ve gelişimlerini engellediği görülmüştür.Bu öldürücü etkiyi Propolis içerisindeki biyokimyasallar kafeik asit ve clerodane diterpenoid lerin oluşturduğu anlaşılmıştır.Tümör üzerinde seçici olarak imha özelliklidir bu yapı taşları.Propolis yumurtalık kanseri için de metastası durdurucu özellikleri tespit edilmiştir.

Propolisin etanol ekstraktının karaciğer ve mesanedeki kanserli hücreleri dönüşüme uğrattığı ve gelişmelerini önlediği bulunmuştur. Bu hücre öldürücü etkiyi sağlayan maddeler, propolisten izole edilen quercetin, kafeik asit ve clerodane diterpenoiddir. Clerodane diterpenoid, tümör hücrelerine karşı seçici bir öldürücü etki gösterir.Göğüs,kolon,böbrek ve cilt kanseri kültürleri üzerinde de öldürücü etkileri olduğu ortaya konmuştur.Bu etkilerin kaynağı olarak kafeik asit ve fenetil ester gösterilmiştir.Propoliste ayrıştırılan Artepillin C. mide,gırtlak kolon kanserli hücrelerinde hücre ölümünü sağladığı görülmüştür.

.

.

ANTİOKSİDAN ETKİLER

.

antioksidan-propolis

Flavonidler ,Propolise güçlü Antioksidan özellik veren yapı taşlarıdır.Antioksidanlar hastalık sebebi serbest radikallere karşı etki ile C vitamini gibi,oksidasyon ve hücre yıkımını engellerler.Bu bağlamda Propolis çok güçlü antioksidandır.

.

.

KALP DAMAR SİSTEMİNE ETKİLERİ

.

kalp-damar-propolis

Propolis ekstraktının sakinleştirici,tansiyon düşürücü,serum glikoz etkisi bulunur.Propoliste bulunan dihidroflavonid ler antihiper lipidemik etkiye sahiptir.Propolisin tetraklor ve alkole karşı karaciğeri koruduğu ortaya konmuştur.

Amerika kaynaklı bir çalışmada ,Propolisin ,kontrol hücrelerine göre 3 kat fazla antikor oluşumu sağladığı görülmüş.

.

 

ANESTESİK ETKİLER

.

anestesik-etki-propolis

Propolis bileşenlerinin anestezik etkileri de görülmüştür.Kokainden 3 kat,Prokainden 50 misli fazla anestezik etkiler gözlemlenmiştir.Bu etki Pinocmbrin,kafeik asit esterleri ve pinostrobin isimli biyokimsallardan kaynaklanmaktadır.

Bu gün Batıda,Dişçilik başta farlklı alanlarda anestezik madde olarak Propolis türevleri patentli ürün olarak bulunmaktadır.

.

CİLT HASTALIKLARINA ETKİLER

.

dogal-yuz-cilt-propolis

Propolin mantar ve diğer hastalık yapıcıların tetiklerdiği cilt hastalıklarını engellediği ispatlanmıştır.

 

.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNE ETKİLERİ

.

bagisiklik-sistemi-propolis

Yapılan nice araştırma Propolisin İmminal sistemi kuvvetlendirdiğini ispat etmiştir.Bu konuda özellikle Japonya kaynaklı ciddi araştırmalar mevcuttur.Bu özellik Propolissin anti kanser özelliğinin de izah etmektedir.

.

PROPOLİS EN ETKİLİ POMAD

.

propolis-kremi

Propolis karışımlı pomadlar dış yaralar içinde mükemmel sonuçlar verir.

.

ANTİROMATİZMAL ETKİLERİ

.

romatizma-propolis

Propolis içerisindeki aktif maddelerin anti romatizmal etkileri de araştırmalar sırasında özellikle ortaya konmuştur.Propolis, içeriğindeki aktif maddeler ve etkileri konuşunda bir çok yönlü faydaları ile önemini  korumaktadır.

.

DOĞAL ANTİBİYOTİK ve EN GÜÇLÜ ANTİBİYOTİK

.

dogal-antibiyotik-propolis

Propolis en güçlü doğal antibiyotik özelliği ile dikkati çeker.

Propolis MRSA da dahil olmak üzere 21 bakteri türünde, 9 tan fazla mantar üzerinde, Giardia da dahil üç  protozoa çeşidi üzerinde ve Herpesvirüs ve Influenza dahil bir çok virüs üzerinde inhibe – öldürücü – etkiye sahip olduğu ortaya çıkmıştır.

.

KULAK ENFEKSİYONLARI

.

kulak-propolis

İç kulak iltihabı, dış kulak iltihabı üzeinde 128 hasta üzerinde % 4-8 propolis  denenmiştir.Tedavi edici yanı ortaya konmuştur. Propolis ayrıca kulaktaki kalıcı hale dçnüşmüş hastalıklara karşıda pozitif etkiler sağlamıştır.

.

SİNDİRİM SİSTEMİ HASTALIKLARI

.

sindirim-sistemi-propolis

Bağırsak parazit şikayeti olan 135 hasta üzerinde yapılan uygulamada Propolisli ekstraktların etkileri saptanmıştır.Çocuklarda daha küçük dozların dahi tedavi edici olduğu gözlemlenmiştir.Danimarka kaynaklı bir çalışmada Propolisin Crohn ve ülse üzerinde etkisi incelenmiş,Crohn üzerinde etkisi zayıf Ülser üzerinde ise etkin bir tedavi edici olduğu ortaya konmuştur.

.

İLTİHAPLANMALAR

.

enfeksiyon-propolis

İltihabik özellikte 23 hasta düzenli olarak Propolis enjekte edilerek tedaviye alınmış,33 hastaya ise klasik tedavi uygulanmış,Propolis ekstraktı tedavi uygulaması yapılan hastalarda belirgin gelişmeler gözlemlenmiştir.

.

TÜBERKİLOZ

.

tuberkuloz-propolis

Sovyet Cumhuriyetinde V.H. Karinova ,E.l. Rodionova tür ve aşmaları durumunda 136 tüberkiloz hastası üzerinde çalışma yapılmış,yaş aralığı 7 ila 52 olan hastalara günde üç kez propolis uygulanmış,bu tedavi 4 ila 10 ay gibi sürede netice vermiştir.Böbrek Tübörkilozu olan 12 hasta dışındaki diğer tüm hastalar iyileşmiştir.

.

ÜLSER

.

helikobakteri-peptik-ulser-propolis

Romanya kaynaklı çalışmada Dr. A. Vasilca ve Dr. Eugenia Milcu propol ekstraktının ülser üzerindeki tedavi özelliğini araştırmıştır. 34 kronik ülserli hastaya 1 ay boyunca propolis ekstraktı tedavisi uygulanmış,.28 hasta iyileşirken 6 hasta ise önemli olumlu mesafe almıştır. Bazı hastalara uygulanan doku biyopsisi ile Propolisin iyileştirici,hücre yenileyici etkileri saptanmıştır.

 

.

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TEDAVİYE DESTEK

.

propolisfaydasi

Propolis kullanımı nerdeyse insanın bilinen tarihi kadar eskidir,günümüzde ise yeniden Polipilitesi artmış olarak yaygın biçimde kullanılmaktadır.

Propolisin ortaya konan etkileri kadar bilinmeyenleri de mevcuttur.Bu iksiri arı insan için değil bizzatihi kendi neslinin devamı ve sağlığı için var olduğu günden beri kullanmaktadır.Mısır,İbrani ve Yunan yazılı kaynaklarında Propolisin bu özelliğini keşfeden insanoğlunun arı kadar olmazsada,Propolisi binlerce yıldır kullandığından bahsedilmektedir.

 

propolis fiyati

BİLGİLER
tarafından 10 Kasım 2016 - 02:11 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.807 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
http://arisutupolenpropolis.com/wp-content/uploads/2016/10/ScreenHunter_01-Mar.-22-20.51.gif
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini

Arı sütü’nün fiyatları

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis fiyatları

tüm yazıları için tıklayın...

Polen fiyatları

tüm yazıları için tıklayın...

Bilimsel Araştırmalar ve PROPOLİS

tüm yazıları için tıklayın...

Bilimsel Araştırmalar ve POLEN

tüm yazıları için tıklayın...

Bilimsel Araştırmalar ve ARI SÜTÜ

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis nasıl kullanılır

tüm yazıları için tıklayın...

Polen nasıl kullanılır

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütü nasıl kullanılır

tüm yazıları için tıklayın...

Kısırlık tedavisinde Polen Arı Sütü mu..

tüm yazıları için tıklayın...

Kanser Savaşçısı Propolis

tüm yazıları için tıklayın...

Arı Ürünleri İle Tedavi

tüm yazıları için tıklayın...

Saf Propolis ve içeriği

tüm yazıları için tıklayın...

Saf Polen ve içeriği

tüm yazıları için tıklayın...

Gerçek Arı sütü ve içeriği

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütü’nün muhteşem faydaları..

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis kullanıcı yorumları

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütü kullanıcı yorumları

tüm yazıları için tıklayın...

Polen kullananların yorumları

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis’in faydaları

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütü nedir

tüm yazıları için tıklayın...

Arı Poleni nedir

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis nedir ?

tüm yazıları için tıklayın...

Gerçek Bal nasıl anlaşılır

tüm yazıları için tıklayın...

Bal Mucizesi

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütünün faydaları

tüm yazıları için tıklayın...

Polen’in faydaları

tüm yazıları için tıklayın...
Anket

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 229

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 229

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 229

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 253

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 253

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 257
http://arisutupolenpropolis.com/wp-content/uploads/2016/10/ScreenHunter_06-Mar.-14-01.131.gif
Son Yorumlar

Fatal error: The file /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/themes/koydernekv2/footer.php was encoded by the ionCube Encoder for PHP 4 and cannot run under PHP 5.5 or PHP 5.6. Please ask the provider of the script to provide a version encoded with the ionCube Encoder for either PHP 5.3 or PHP 5.4 or PHP 5.5. in Unknown on line 0