Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Bilimsel Araştırmalar ve POLEN

Polen üzerine bilimsel çalışmalar ve Polenin etkileri

 

arı poleni fiyatları
.

Bilim adamlarına göre Polen ve tanımı 

.

Polen belki yalnız başına ilaç olarak adlandırılmaz,fakat sağlıklı vücut için elzem olan kan ve kanın aktığı damar sağlığı için adeta bir iksirdir.

.

Dünya arı  polenini çok uzun zaman önce keşfetti.Bağışıklık sistemini güçlendirme sağlıklı kan yapımını destekleme yönüyle,Kanser hastaları için vazgeçilmez oldu.Kanserde Bağışıklık sisteminin önemi bilinir,bu yolla kan içerisinde Kanser savaşçısı hücrelerin rolü önemlidir,işte Polen bu hücrelerin çoğalması ve kuvvetlenmesini sağlayarak,Kanserle mücadelede üzerine düşeni fazlasıyla yapar.Sağlıklı kan ve sağlıklı ilik için iksir olur.

.

polen-fiyatlari

 

.

 

KANSER TEDAVİSİNDE ARI POLENİ

.

akciger-kanseri

.

Rus Biyolog ve Profösörü Vikinglerin güç ve 100 yıl üzerinde sağlıklı yaşamının kaynağı olarak Polen’i göstermiştir.Vikingler Poleni gençlik ve sağlık gıdası sayarlardı.

.

Polen eski Çin ve Mısır uygarlıklarında ilaç ve yenileyici iksir olarak kullanılmıştır.

.

Yunanlı hekim HİPOKRAT Poleni İYİLEŞTİRİCİ sıfatıyla tanımlamıştır.

.

Meşhur Fransız hekimi Prof.Dr.Robert Tocguet best eseri  ‘’ 100 yıl sağlıklı ve Genç yaşamak ‘’ ismli kitabında,Polen için – Besinlerin en üstünü – der.

.

Fransız Bilim adamı Dr.Raymond Deksteit – Bal ve Polen – isimli kitanbında Yapılan analizleri yayınlayarak Polen için Vitamin ve Biyokimsasallar yönümden tam bir Hazine der.

.

Gene bir Fransız Bilim adamı olan Remy Chauvin Fransız arıcılık Enstitüsü adına 10 bilim adamıyal yaptığı araştırma Polenin hiçbir maddede olmayan, kan dolaşımını düzenleyen,Beden ve düşünsel güç kaynağı olarak anlatır.Poleni GENÇLEŞTİRİCİ –ANTİANGİNG olarak tanımlar.

.

Kanserli hücrelerin büyümesinde tümörü besleyen kan dolaşımının önemi çoktur. Arı poleninin de kanserler dokunun Bir çok kanser ilacı,Kanser hücrelerinin alternatif kan dolaşımı oluşturmasını engelleme üzerine kurguludur.Japon bilim adamları bilimsel çalışmada Polen in alternatif kan yolları oluşturmasını engelleme özelliğinde olduğu ortaya konmuştur.Aynı çalışmada Arı sütü,propolis ve Polenin alternatif kan dolaşımını engelleme yönü incelenmiş,Polen bu konuda gerek arı sütünden gerek Propolisten daha başarılı bulunmuştur.

 

.

2007 Çin maherçli bir çalışma Polenin kanser hücreleri üzeribde dolaylı değil,direk etkilerinden bahsedilir.Polen içeriğinde Steroid ismi verilen Doğal bir Kortizon mevcuttur.İşte bu madde PC-3 isimli Kanser hücrelerinde kuvvetli bir öldürücüdür.Polen bu yapısıyla kanser hücrelerini – Proğranlanmış Hücre ölümü – ne yani kanser hücrelerini intihara zorladığı ifade edilmektedir.

.

2011 Yunan kaynaklı bir bilimsel çalışmada Akdeniz Havzası Polen’inin Flavonoid ve Fenolik asitler açısından birhayli zengin olduğu sonucuna ulaşmıştır.Flavonoid ve Fenolik asitler bilinen en güçlü antioksidanlardır,bu yönleriyle kansere karşı koruyucu ve savaş konusunda etkindirler.Aynı çalışmada    Polen in mikrop öldürücü etkileri de rapor edilmiştir.

.
KALP ve DAMAR HASTALIKLARINDA POLEN

.

kalp-damar-hastaliklari-polen

.

 

Yaygın Kalp ve damar hastalığı olan damar tıkanması ve kireçlenmesi için ilaç gibi etkilere sahip P Vitamini Polen de bol miktarda vardır,bu özelliği ile damarları yumuşatıp kandaki atıkları gerek idrar,gerek lenf yolu gerek diğer sistemlerle dışarı atar.Araştırmacı Alain Caillas damar tıkanmalarında Polen in şaşırtıcı iyileştirici,onarıcı özelliklerinden bahseder.

.

Rus Bilim adamı Prof.Beklerov Kolestrol,damar sertliği,yüksek tansiyon tedavisinde ve felçlere karşı iyileştirici ve koruyucu etkilerini rapor eder.

.

Ünlü araştırmacı Alain Caillas, kitabında “Miyokard enfaktüsü ve kalbin kroner damarlarının tıkanmasında, polen sayesinde şaşırtıcı iyileşmeler görülüyor.

.

İsveçli Doktor Lars Eric Essen yaşlı insanlar üzerinde yaptığı bilimsel çalışmada Polenin damar serliğine faydalarını ortaya koymuştur.

 

.

RUH VE SİNİR SİSTEMİ HASTALIKLARINDA POLEN

.

sinir-sistemi-hastaliklari-polen

.

Sinir sistemi hastalıklarınada B vitamini ve türevleri önemli yer tutar.Sinir sistemi hastalıklarınada – Sinir Dokusu Vitamini – diyede adlandırılan B 1 Vitamini Polen de yüksek miktarda bulunur.Polen aslında B Komplex vitamin zenginidir de.

.

Dr.Raymond Dextreit zihinsel yada bedensel yorgunluklarla yıpranmış sinirsel yönden zayıf kalmış günlük 2 yemek kaşığı Polen ile sağlık ve zindelik bulacağını anlatır.

 

.

SİNDİRİM SİSTEMİ HASTALIKLARINDA POLEN

.

sindirim-sistemi-hastaliklari-polen

.

Bilinen yaygın sindirim sistemi hastalıkları Hemoroid,Ülser,gastrit,Kolittir.Ülser ve gastrit,sitrese bağlı mide kası kasılmaları ile bölgede kan dolaşımının bozulması sonucu yaralar oluşur.Tedavisi yapılmayan bu rahatsızlıklar insan yaşamını kabuse döndürür,işte bu rahatsızlıklar düzenli ve dozajına uygun polen kürü ile kalıcı şidfa bulabilir.

,

 

KANSIZLIK VE ZAYIFLIKTA POLEN

.

 

,anemi-kansizlik

.

Polen kan yapıcıdır,iştah oluşturucudur.Kan vucut için yaşamsaldır,vucudun beslenmesi ve oksijene kavuşmasını sağlar.kan bozuksa vücutta bozuktur,hastadır.Sağlıklı kana göre kan bünyesinde bazı yapı elemanlarının eksikliği sonucu kan görevini yapamaz.İşte kanfdaki bazı cevherlerin eksikliğine ANEMİ – KANSIZLIK diyoruz.Ülkemiz insanı için kansızlık yaygın bir hastalıktır,nerdeyse %70 lere varır.İşte Vucut için en önemli yaşamsal yapı olan kandaki her çeşit eksikli ve hastalıkla savaşta Polen iksir gibidir.Kanı filtre eder,temizler,kan yapar,oksijen taşıyıcı ajanlar Alyuvarları besler,Alyuvar sayısını %30 lara varan oranlarda arttırır.

.

 

SOLUNUM SİSTEMİ HASTALIKLARINDA POLEN

.

polen-allerjisi

.

Solunum sisitemi hastalıklarının çoğu üşütmeye bağlı,bağışıklık sisiteminin çökmesi ile güç bulan yayılan bakteri ve virüsler kaynaklıdır.Bu hastalıklar Üşütme, nezle,anjin, grip,bronşit,faranjit,astım,verem,sinüzit ve benzerleridir.Bu hastalıklar tedavi edilmezse vücudun değişik organlarına da sirayrt edip hasarlara yol açarlar.Süratle tedavi edilmelidirler.Modern tedavi yanında bu hastalıklarda Polen de kullanılmaktadır.Zira Polen bağışıklığı kuvvetlendirir antikor ve alyuvar yapımını destekler.Virüs öldürücü yönüde etkindir.Pastör Enstitüsü çalışmasınada Polenin Verem mikrobunu öldürmede etkin olduğu kanıtlanmıştır.Polenin akciğeri dezenfekte balgam sökücü mikrop öldürücü iyileşmeyi hızlandırıcı yönleri ortaya konmuştur.

.

 

ŞİŞMANLIKLARDA POLEN

.

obezite-nedenleri-polen

.

Polen yağ yakıcı,kas ve metabolizmayı destekleyici etkileriyle zayıflama ,zayıf vücutlar için ise kuvvetlendirici etkilere sahiptir.Zayıflamak için aç karnına kilo almak içinde tok karnına alınır.

.
PROSTAT HASTALIĞINDA POLEN

.

 

prostat-nedir-prostat-tedavisi-polen

.

 

 

Prostat erkek hastalığıdır,idrar yolu çıkışında doğal siboptur,Sinir sisitemi bozukluklukları virüs ve bakteriyal etkilerle fonksiyon yitimine uğrayarak hasytalıkl oluşabilir.İleri yaşlarda neredeyse her erke için kader olur,bu hastalıklar.

.

 

Yaygın hastalığı olan Prostat iltihaplanmasınada  Polenin antibiyotiklerden bile etkili olduğu bilimsel olarak ortaya konmuştur.Polen araştırmacısı Alain Cailles Polenin prostat hastalıklarında ki etkisinin büyüklüğünden bahseder.

.

Polen araştırmacısı Alain Caillas (Fransa Tarım Akademisi – Polen araştırmaları ile ödül kazanmış ) kitabında şöyle özetlemiştir.”Polenin prostat hastalıklarına da şaşırtıcı etkisi vardır.

.

Sveç kaynaklı bir araştırmada ise Prostat büyümesi üzerinde Polen kürünün şaşırtıcı başarısı ortaya konmuştur.Ağrıları keser idrar çıkışını rahatlatır,yaşlı bir çok hastayı ameliyattan kurtardığı ifade edilir.

.

YAŞLILIK SORUNLARINDA POLEN

.

yaslilik-sorunlari-polen

.

Enerji santreli gibi olan Polen yaşlılıkta tam bir yardımcıdır.Polen Yaşlılıkla ortaya çıkan bitkinlik,halsizlik,vücut direncinin zayıflaması,cinsel fonksiyon kayıpları dahil sağlıklı yaşam için akla gelen her konuda bir joker gibi görev yapar.Gelişmiş Batı ülkeleri ve Japonyada 50 yaşı üzeri insanlarda düzenli Polen kullanımı yaygındır.Yaşam standartlarını korumada ve yükseltmede başvurulan bir destek ürünü olarak,nam salmıştır.

 

.

KISIRLIK TEDAVİSİNDE POLEN

.

.kisirlik-tedavisi

.

Polen içeriğinde barındırdığı biyokimyasallarla Çocuk sahibi olamayan eşlerde sık kulanılan ve ün yapmış bir üründür.Özellikle Arı sütü ile kullanımı kısırlık tedavisinde netice verdiği bilinmektedir.Arı sütü Polen eşlerde ya beraber kullanılır,yada Polen ağırlıklı erkeklerde,Arı sütü ise bayanlarda kullanılr.

 

.

BEBEK ÇOCUK VE GENÇLERDE POLEN

.

cocuk-beslenmesi-polen

.

Yeni doğan bebekler anne sütüyle beslenir,bu noktada annenin alacağı polendeki yapısal iksir maddeler çocuğun gelişiminide etkiler.Annenin beslenme eksikliği problemlemlerini çözerek çocukların zihinsek ve bedensel gelişimine büyük katkı sağlar.

.

Çocuklar için kullanımı en erken 2 yaş üzerleri için önerilebilir.Sonraki yaşlar için se olağan üstü katkılar sağlar.

.

BİLGİLER
tarafından 10 Kasım 2016 - 01:31 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.597 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
http://arisutupolenpropolis.com/wp-content/uploads/2016/10/ScreenHunter_01-Mar.-22-20.51.gif
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini

Arı sütü’nün fiyatları

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis fiyatları

tüm yazıları için tıklayın...

Polen fiyatları

tüm yazıları için tıklayın...

Bilimsel Araştırmalar ve PROPOLİS

tüm yazıları için tıklayın...

Bilimsel Araştırmalar ve POLEN

tüm yazıları için tıklayın...

Bilimsel Araştırmalar ve ARI SÜTÜ

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis nasıl kullanılır

tüm yazıları için tıklayın...

Polen nasıl kullanılır

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütü nasıl kullanılır

tüm yazıları için tıklayın...

Kısırlık tedavisinde Polen Arı Sütü mu..

tüm yazıları için tıklayın...

Kanser Savaşçısı Propolis

tüm yazıları için tıklayın...

Arı Ürünleri İle Tedavi

tüm yazıları için tıklayın...

Saf Propolis ve içeriği

tüm yazıları için tıklayın...

Saf Polen ve içeriği

tüm yazıları için tıklayın...

Gerçek Arı sütü ve içeriği

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütü’nün muhteşem faydaları..

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis kullanıcı yorumları

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütü kullanıcı yorumları

tüm yazıları için tıklayın...

Polen kullananların yorumları

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis’in faydaları

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütü nedir

tüm yazıları için tıklayın...

Arı Poleni nedir

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis nedir ?

tüm yazıları için tıklayın...

Gerçek Bal nasıl anlaşılır

tüm yazıları için tıklayın...

Bal Mucizesi

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütünün faydaları

tüm yazıları için tıklayın...

Polen’in faydaları

tüm yazıları için tıklayın...
Anket

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 229

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 229

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 229

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 253

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 253

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 257
http://arisutupolenpropolis.com/wp-content/uploads/2016/10/ScreenHunter_06-Mar.-14-01.131.gif
Son Yorumlar

Fatal error: The file /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/themes/koydernekv2/footer.php was encoded by the ionCube Encoder for PHP 4 and cannot run under PHP 5.5 or PHP 5.6. Please ask the provider of the script to provide a version encoded with the ionCube Encoder for either PHP 5.3 or PHP 5.4 or PHP 5.5. in Unknown on line 0