Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Bilimsel Araştırmalar ve ARI SÜTÜ

Bilimsel Araştırmalar ve ARI SÜTÜ

ari-sutu-kullanimi

.

Kanada Ulusal Kanser Araştırma Enstitüsü’nün 27.04.1963 te yayınlanan raporuna göre Prof. Gordon F.Towsen’in aldığı sonuçlar ise; “Arısütünün bileşiminde bulunan 9-10 Hydroxy-2 Transoique ve Dicarboxylic gibi asitlerin bulunması lösemi(leucemie).

.

KAN KANSERİ – nin gelişmesine ve diğer bazı kanser tümörlerinin büyümesine engel olmaktadır. Bu konuda profesör tarafından 2000 deney faresi üzerinde yapılan incelemelerde, farelerin hepsine kanser hücreleri aşılanmış ve bunlardan 1000 tanesine hiçbir müdahale yapılmayarak kendi haline bırakılmış, diğer 1000 tanesine de ARISÜTÜ verilmiş; Kendi haline bırakılan 1000 farenin kanserden öldüğü, Arısütü ile beslenen diğer 1000 farede ise kanser görülmediği ve yaşamlarını sürdürdükleri gözlenmiştir”

.

ari-sutu-fiyat

.

Dünyaca ünlü Biolojist Dr.Bellevefer’in “La Gelee Royale” adlı yapıtında Arısütü’nün faydaları için şunları yazmıştır:

.
1 – İnsanın FİZİKSEL ve RUHSAL YAPI sına genel yapısına iyilik hissi verir
2 – Vücudun yorulmadan sürekli olarak ÇALIŞMA sını sağlar
3 – Çocuklarda FİZİKSEL GELİŞME yi sağlar
4 – Kadınlarda REGL HALLERİ ni düzeltir
5 – MENAPOZ ve ANDREPOZ dönemlerinde bünyeyi destekler
6 – SAÇLARIN DÖKÜLMESİ ni önler
7 – Sürekli YORGUNLUK, BİTKİNLİK hallerini düzeltir
8 – RNA ve DNA deposu olduğundan ÖMRÜ UZATIR
9 – Yorgun ve bitap düşmüş vücut mekanizmasında iyi hücre faaliyetini canlandırıp arttırır, GENÇLİK VERİR

.

.

akciger-kanseri

.

.
 Fransız Bilim adamı Alin Caillas’ın vardığı sonuçlara göre;

.
1 – Arısütü antibiotik ve anti mikrobiktir. Özellikle VEREM mikrobu üzerinde büyük öldürücü özelliğe sahiptir
2 – ANGINE DE POITRINE, DAMAR SERTLİĞİ, ASTIM, ŞEKER, ÜLSER, HİPER VE HİPO TANSİYON VE FELÇLERDE çok olumlu etkileri görülmüştür
3 – Arısütü sağlıklı bir yaşantı için çok gerekli, değerli ve eşsiz bir doğal bileşimdir. Ve düzenli kürlerle kullanıldığı zaman vücudun tam sağlıklı, kuvvetli, dinamik ve ruhen güçlü tutar.
Dr.Ivenchi’ye göre yaşlılıkla en çok görülen “ARTERİS-CLEROS”ın (damar sertliği ile birlikte kandaki kolesterolün yükselmesi) tedavisinde Arısütü oligotest olarak kullanılması olumlu sonuç vermiştir.
Japon Araştırmacıların tavşanlar üzerinde yaptıkları testlerde; fosfolipid, triglisent, B-Lipoprotein ve total lipid seviyelerinin de arısütünden etkilendiği ve düştüğü gözlenmiştir
Avusturya’da 120 hasta üzerinde yapılan klinik denemelerde, arısütünün ağız yoluyla alınması halinde CİLT ve SAÇ hastalıklarında önemli olumlu gelişmeler ve düzelmeler görülmüştür.

Yine Arısütünün içerdiği hormonlar sebebiyle CİNSEL FONKSİYONLARI arttırıcı etkileri de tespit edilmiştir.
” Arısütü yüksek oranda protein, vitamin, mineral madde içerdiğinden besleyici değeri büyük bir besin maddesidir.

Organizmayı gençleştirici bir özelliğe sahiptir. KANSER, KALP-DAMAR SİSTEMİ, ASTIM gibi çeşitli hastalıklara iyi geldiği ve SİNİR SİSTEMİ üzerinde olumlu etkiye sahip olduğu bildirilmektedir.

Arısütünün işçi arılar ile ana arılar arasındaki CİNSEL farklılaşmayı meydana getiren, biyolojik bir etki yaptığı ve bu etkiye büyük orandaki pantotenik asit miktarının neden olduğu bildirilmektedir.

Arısütünün içinde bulunan 10-hydroxdec 2-cnoic asitden dolayı antibakteriyel etkiye sahip olduğu bildirilmektedir.

Saf olarak veya bala karıştırılarak yendiğinde ROMATİZMAL HASTALIKLARA, KANSIZLIĞA, ÇEŞİTLİ GÖZ HASTALIKLARINA, SAÇ DÖKÜLMELERİNE karşı kullanılmaktadır.”

.
Ana başlık : Arısütünün yapısı ve üretim yöntemi.

.
Kaynak : Tübitak Bilim ve Teknik dergi – Yıl : 1996 Ay : Nisan Sayı : 341 Sahife : 96

.
” Arısütü hormonlar ve zindelik veren özel maddeler içermektedir. Arısütü, ekonomik düzeyi yüksek olan ülkelerde pazar bulmuş durumdadır. Hatta Apiterapi denilen yolla arı ürünleri ile tedavi gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Bazı doğu bloku ülkelerinde sadece arı ürünleri ile tedavi yapılan klinikler mevcuttur.

.

Arısütü SİNİR SİSTEMİ HASTALIKLARINDA, SÜREKLİ YORGUNLUK HALLERİNDE, KISIRLIK TEDAVİSİNDE, DAMAR SERTLİĞİNDE, GÜÇ VE ZİNDELİK kazandırmakta kullanılmaktadır.”

.

.

ari-sutu-propolis-kanser-tedavisi

.
Ana başlık : Beslenmede Arısütü

.

.
Kaynak : Tübitak Bilim ve Teknik dergi – Yıl : 1989 Ay : Nisan Sayı : 257 Sahife : 21

.
” Ana arılar, tüm larva ve ergin dönemlerinde Arısütü ile beslendiğinden yumurtalıkları ve spermatekaları (erkekten gelen spermayı depo ettikleri kase) çok iyi gelişmekte, günde 1500-3000 yumurta bırakmakta ve birkaç yıl bu üretkenliğini sürdürerek koloninin geleceğini yönlendiren en önemli bireyi olmaktadır. Ana arıların özel olarak arısütü ile beslenerek aynı genetik yapıya sahip işçi arılardan farklı yapısal özellikler göstermesi, UZUN ÖMÜRLÜ olması ve olağanüstü verimliliğe sahip olması: İnsanlar üzerinde de benzer etkiler gösterebileceği görüşü dünden bugüne bu ürünü çok çekici bir duruma getirmiştir.

.

Arısütü 30-35 yıldan bu yana insanlar tarafından ÇEŞİTLİ HASTALIKLARIN SAĞITILMASINDA, VÜCUDUN SAĞLIKLI VE DİNÇ TUTULMASINDA, HÜCRE YENİLEME özelliği nedeniyle kullanılmaktadır.

.

Son yıllarda Arısütünün APİTERAPİ alanında kullanımı da üretimini cazip duruma getirmiştir. Dünyada Arısütünün üretim ve ticareti Çin, Japonya, Taiwan ve Yeni Zelanda gibi Uzak Doğu ülkelerinde yapılmaktadır. Çin yılda 1000 ton Arısütü üretimi ile ABD ve birçok Avrupa ülkesinin Arısütü talebini karşılamaktadır.

.

Ülkemiz arı yetiştiricilerinin Arısütünün üretim, muhafaza tekniği ve pazarlaması konularında çok fazla bilgiye sahip olmaması, teknik sorunlarla karşılaşmaları, bazı üreticilerin Arısütüne katkı maddeleri karıştırarak pazarlamaları tüketici ve ihracatçıları zor durumda bırakmakta, saflığı konusunda şüphe oluşmasına neden olmaktadır. Bu açıdan ülkemizde Arısütünün önemi, özellikleri, üretimi, muhafaza tekniği, kullanım alanlarının bilinmesi; üretici ve tükecilerin bu yönden aydınlatılması gibi konulara önem verilmelidir. ”

.

kanser-propolis-arı sutu

.
Ana başlık : Doğanın Harika Ürünü ARISÜTÜ

.
Kaynak : Tübitak Bilim ve Teknik dergi – Yıl : 1996 Ay : Nisan Sayı : 395 Sahife : 96

.

ARISÜTÜ NASIL VE NE KADAR KULLANILIR :

.
Arısütünün iki kullanım şekli vardır. Birincisi saf olarak, ikincisi ise balla karıştırılarak. Saf olarak alınması halinde dil altına konur ve yaklaşık beş saniye kadar dil altında bekletilir ve sonra yutulur. Balla karışması halinde dil altında bekletmeye gerek kalmaz. Saf Arısütünün kullanıcı tarafından muhafazası zor olabileceğinden en iyi kullanım şekli bal ile karıştırılarak alınmasıdır. Bal ile karıştırılarak alındığı zaman kana karışması ve faydasını göstermesi daha hızlı olur. Arısütü; saf veya balla karışmış olarak, her iki şekilde de sabah ve akşam olmak üzere aç karnına alınmalıdır. Bunun yanı sıra Arısütünün karıştırıldığı balın kalitesinin iyi olması, nektarı yüksek çiçeklerden elde edilmiş olması, hileli ve kalitesiz bal olmaması gerekir. Arı sütü saf veya balla karışmış her iki halde de kesinlikle metalle temas edilmemeli, ışıkta kalmamalıdır.

.
Arı sütünün ne kadar kullanılması gerektiği ise, saf olarak veya balla karışmış olarak, her iki halde de; bünyenin yaşına, sağlık derecesine, varsa hastalığın ağırlığına, veya istenilen maksimum kuvvet seviyesine veya istenilen rahatsızlık derecesine göre değişir.

.
ARISÜTÜ’NÜ KİMLER KULLANABİLİR :

.
Arısütü Bilimsel gramajlar dahilinde; bünyenin yaşına, sağlık derecesine, varsa hastalığın ağırlığına, veya istenilen maksimum kuvvet seviyesine veya istenilen rahatsızlık derecesine göre; dozajına uygun kullanıldığı takdirde 2 yaşından büyük , en yaşlı bünyeye kadar herkes tarafından kullanılabilir.

.
ARI SÜTÜ  İLAÇ DEĞİLDİR

.

DOĞAL BİR GIDA TAKVİYESİDİR ….

.

 

screenhunter_01-mar-22-20-51

BİLGİLER
tarafından 09 Kasım 2016 - 18:54 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.879 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
http://arisutupolenpropolis.com/wp-content/uploads/2016/10/ScreenHunter_01-Mar.-22-20.51.gif
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini

Arı sütü’nün fiyatları

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis fiyatları

tüm yazıları için tıklayın...

Polen fiyatları

tüm yazıları için tıklayın...

Bilimsel Araştırmalar ve PROPOLİS

tüm yazıları için tıklayın...

Bilimsel Araştırmalar ve POLEN

tüm yazıları için tıklayın...

Bilimsel Araştırmalar ve ARI SÜTÜ

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis nasıl kullanılır

tüm yazıları için tıklayın...

Polen nasıl kullanılır

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütü nasıl kullanılır

tüm yazıları için tıklayın...

Kısırlık tedavisinde Polen Arı Sütü mu..

tüm yazıları için tıklayın...

Kanser Savaşçısı Propolis

tüm yazıları için tıklayın...

Arı Ürünleri İle Tedavi

tüm yazıları için tıklayın...

Saf Propolis ve içeriği

tüm yazıları için tıklayın...

Saf Polen ve içeriği

tüm yazıları için tıklayın...

Gerçek Arı sütü ve içeriği

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütü’nün muhteşem faydaları..

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis kullanıcı yorumları

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütü kullanıcı yorumları

tüm yazıları için tıklayın...

Polen kullananların yorumları

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis’in faydaları

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütü nedir

tüm yazıları için tıklayın...

Arı Poleni nedir

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis nedir ?

tüm yazıları için tıklayın...

Gerçek Bal nasıl anlaşılır

tüm yazıları için tıklayın...

Bal Mucizesi

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütünün faydaları

tüm yazıları için tıklayın...

Polen’in faydaları

tüm yazıları için tıklayın...
Anket

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 229

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 229

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 229

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 253

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 253

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 257
http://arisutupolenpropolis.com/wp-content/uploads/2016/10/ScreenHunter_06-Mar.-14-01.131.gif
Son Yorumlar

Fatal error: The file /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/themes/koydernekv2/footer.php was encoded by the ionCube Encoder for PHP 4 and cannot run under PHP 5.5 or PHP 5.6. Please ask the provider of the script to provide a version encoded with the ionCube Encoder for either PHP 5.3 or PHP 5.4 or PHP 5.5. in Unknown on line 0