Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Arı Ürünleri İle Tedavi

 saglikli-yasam-ari-sutu-polen

 

APİTERAPİ

Apiterapi arı sütü,arı poleni,propolis,arı zehiri gibi bal arısının yaptığı kovan ürünlerinin terapetik -tedavi amaçlı – kullanımın adıdır.Kısaca arı ürünleri ile tedavinin adıdır.
Apiterapi insanlık tarihi gibi eskidir,Çin medikal yazıtlarında arılardan ve arı ürünlerinden bahsedilir.Hipokratın da bu konuda yazıları mevcuttur.Mısırların bu konuya vakıf oldukları bilinmektedir.İbni Sina Apiterapiyi başlı başına bir tedavi metodu olarak kullanır.
 .

Apiterapide yaygın olarak Bal ve ballı macunlar,Polen,Propolis vede klinık tedavilerde arı zehiri de kullanılmaktadır.

 

 .
ari-sutu-fiyatlari
.

ARI SÜTÜ,PROPOLİS,POLEN ve DOĞAL NATURAL BAL

 

 

Küçükten büyüye,yaşlıdan gence,sağlıklıdan hastaya herkese süper faydalar sağlayan ürünlerdir.Bu Ürünler kansere karşı koruyucu olmasının yanında kanser tedavisinde de etkin destek sağlamaktadır.Bunun yanı sıra Kemoterapi yada radyoterapi yedavisi sonucu oluşan yan etkileride tolere ederler.Bağışıklık kuvvetlendirme ve gençlik iksiri olmaları yanında insan neslinin devamı noktasında mucizeler ortaya çıkarırlar.Kısırlık propleminin giderilmesindede iksir görevi görürler.

Antioksidan amacıyla kullanımda en yakın takipçilerine göre arı ürünleri 100 katlara varan inanılmaz üstünlükler ortaya koyabilirler.İnsan bedeninde bulunan 10 trilyon hücrenin oksidan ve toksidan saldırısına her an maruz kaldığı düşünülürse bu super antioksidanların sağladığı avantajlar daha iyi anlaşılırlar.

 

ARI SÜTÜ

 

Çocuklar için bedensel ve zihinsel gelişimHamilelik döneminde anne beslenmesinde katkı yalnız yada polenle kullanımda bir çok yararları vardır.

İnsan sağlığında bazı yararları şöyle sıralanabilir :

 

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ KUVVETLENDİRME

 

Bağışıklık sistemi kuvvetlendirme etkileri üzerinde yüzlerce bilimsel çalışma yapılmıştır.Deneklerle yapılan çalışmalarda bağışıklık kuvvetlendirici özellikleri ortaya konmuştur.Polen arı sütü kullanımı ile bağışıklık sisteminin ciddi manada kuvvetlendirildiği tam olarak ispatlanmıştır.Arı sütü,propolis polen beraber veideal dozlarda kullanıldığında kalp damar sağlığı,sindirim sistemi,sinir sistemi,immun sistemin kuvvetlendirilmesi ve desteklenmesi ve hastalıklara direnç noktasında ciddi faydalar sağlanmaktadır.T1-T2 Vucut savunma hücrelerinin kuvvetlendirilmesi ve sayısal artışına da katkı sağlamaktadır.

Bu şekliyle bu ürünler sağlıklı yada hasta her yaştan kullanıcı için gözle görülür faydalar sağlamaktadır.

 

ari-sutu-propolis-kanser-tedavisi

KANSERLE SAVAŞ

 

Arı ürünleri Kanser tedavisi gören hastaların hastalığa karşı direncini arttırdığı gibi,kullanılan yöntem ilaçların yan etkilerini telore eder.Yapılan bilimsel çalışmalar bu ürünlerin medikal tedavi ile beraber kullanılması halinde metastası iki kat yavaşlattığı ifade edilmektedir.

 

Arı ürünleri Kanserle medikal mücadelede hastanın direncini artıran ağır yan etkileri tolere eden destek yönleriyle ön plana çıkar.

 

 

KISIRKIK TEDAVİSİ

 

Gebelik; gebe kalma ya da bırakma kunularında arı sütü ve Polen tavsiye edilmektedir. Batıda yapılan araştırmalar arı sütü ve polenin beraber kullanılması hallerinde gebelik şansını arttırdığı ortaya konmaktadır.Üniversite çalışmaları bu ürünlerin kullanılması ile çocuk sahibi olma kriterlerinin üç kattan fazla arttığı sonucuna ulaşılmıştır.

Fırat Üniversitesi’nde yapılan gebelik konulu çalışma sonuçlarına göre sperm sayı ve kalitesi arı sütü kullanımıyla arttığı ve sonuç alma yüzdesinin yükseldiği ortaya konmuştur.

 

SARA – EPİLEPSİ

 

 

Sara – Epilepsi – hastaları için Düzenli ve yeterli doz kullanımı ile sara nöbetlerinin azaldığı,nöbet arası mesafenin uzadığı belirtilmiştir.Bu yönüyle Arı sütü ve Polen tam bir şifa kaynağıdır.

 

DİYABET – ŞEKER HASTALIĞI

 

Şeker hastalarının düzenli kullanımı durumunda insilün kullanımı yarı yarıya azalmaktadır.Özelliklede Tip 2 Diyabetliler için düzneli kullanımla Pankreans verilerinde düzelme ile ilaçkullanımı azalmaktadır.

 

ZİHİN AÇIKLIĞI

 

Zihin açıklığı için arı sütü ve polen tam bir iksirdir.Özellikle zihinsel çalışanlar ve öğrenciler için bu yönüyle önerilmektedir.

 

ALZHEİMER PARKİNSON UNUTKANLIK

 

UnutkanlıkParkinsonAlzheimer ve benzeri diğer sinir sistemi için faydalı bbiypkimyasallar açısından zengin olan arı sütü vede polen bu konularla alakalı da eksiklikleri tamalamada ve şifada etkendir.Polen bünyesinde bulunan B-Kompleks vitaminler folik asit ve esansiyel yağ asitleri beyin ve sinir sistemi için inanılmaz etkilere sahiptir.Şifa vefaydaları tartışılmaz boyutlardadır.

 

MİGREN

 

Migren Ağrılarını na karşı kullanılacak arı sütü ve polen kürleri şifa ve doğal yöntem olarak migren ağrısını azaltıp dindiren özellikleriyle arı sütü ve propolis şifalı, etkin ve doğal çözümlerdir.

 

DEPRESYON

 

Arı sütü ve Polenin güçlü antikoksidan etkileri ile yoğun sitres ve Anti Desrasyon özellikleri mevcuttur.Bu özellikleri ile ankisite stres ve deprayon için doğal yan etkisiz şifa sunarlar.

Günümüz yoğun şehir yaşamı ile oluşan yorgunlukşisteksizlik,halsizlik neşesizlik sitres gibi sorunlara karşı arı sütü ve polen yaygın olarak kullanılan,denenmiş doğal çözüm olarak mevcudiyetini korumaktadır..

 

KEMİK ERİMESİ

 

Kemik Erimesine karşı şifa özelliklerinde olan arı sütü,Japonya Nagasaki Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada kemik dokusunu geliştirici,destekleyici olarak etkileri ortaya konmuştur. Arı sütü verilen deneklerde kemik Dansitesinde  %85 gibi oranlarada artış saptanmıştır.Aynı çalışmada arı sütünün bağırsakta kalsiyum emilimini artırdığı sonucu gözlemlenmiştir.Kemik erimisi durumlarında arı sütüyle beraber kalsiyum açısından yüksek değerde besinler yahut, direk kalsiyum ,magnezyum içerikli destekler alınması öneriliyor.

 

YAŞLILIK RAHATSIZLIKLARI

 

Arı sütü Hücre yenilenmesini artırıcı özellikleriile yaşlılıkla savaşır.Polen ise içeriğinde bulunan biyokimyasallarla yaşlılıkla oluşan eksiklikleri onarır.Beraber kullanılmaları halinde yaşlılıkla savaşan bir gençlik ve yaşam iksiri görevi görürler.

 

polen-fiyatlari

 

KOLESTROL

 

Arı sütü Kolesterolü düşürür: Bilimsel üniversite çalışmaları arı sütü kullanımı ile,totak kolesterol seviyesinde yüzde 14 civarınd,kan  trigliseridlerde ise yüzde 38’e varan düşüş ortaya konmuştur.Kroner damar rahatsızlıklarında ve karaciğer değerlerinin arı sütü alımıyla müspet sonuçlar ortaya çıkmaktadır.Kolestrol, kalp damar ve karaciğer üzerindeki zararları tolere ettiği de saptanmıştır.Arı sütü beraberinde propolis alımı kan değerlerini iyileştirmektedir.

 

YÜKSEK TANSİYON

 

Hiper Tansiyon, Oynak Tansiyon problemlerine kalıcı şifadır.Kullanıma başlandıktan çok kısa bir süre içerisinde, kalp damar sistemi üzerinde etkin sonuçlar görülür.Damar tıkanıklığına karşıda iyi sonuçlar verir.Kan damarlarını açma kanı inceltme özellikleri ile  kan akışını düzenleme kılcal damarlar üzerindeki etkileri ile kanı tüm vücuda yayarak vücud sisteminin kendini onarmasını sağlar.

 

FİZİKSEL ve ZİHİNSEL AKTİVİTE

Fiziksel ya ve zihinsel çalışması yoğun olanlar  Polen ve arı sütü kullanımı ile yüksek motivasyon vede yüksek ferformans sağlarlar.Aktivite sonrası ise dinlendirici etkisi devam eder,bir tanımla arı sütü ve Poledn gençlik iksiri olarak tanımlanabilir.

 

REGL – MENAPOZ- ANDROPOZ

 

Arı sütü, Kadınlarda Regl ve Menopoz dönemlerinde ve erkeklerde ise Andropoz döneminde sağlıklı olmayı sağlar,sıkıntıları azaltırYapılan bilimsel araştırmalar bu ürünlerin kadınlar üzerinde ostrejen erkekler üzerindede testeron etkileri kanıtlanmıştır.Bu şekliyle arı sütü ve Polen her iki cins içinde cinsel sağlık açısından elzem biyokimyasallarla yüklü bir iksirdir,adeta.

 

KRONİK AĞRILAR

 

Kronik Ağrıları arı sütünün giderdiğine dair sonuçlar alınmıştır,arı sütünün rahatlatıcı hafifleştirici etkisine Propolisin antiseptik etkisinide katarsak kronik ağrılar konusunda iki dostumuzu tanımış oluruz.

 

 

İKTİDARSIZLIK – İSTEKSİZLİK

 

İktidarsızlık ve İsteksizliğe,Arı sütünün damar açma,kan akışını dengeleme kas yapısını ve metabolizmayı güçlendirme özellikleri,bu yanıyal iktidarsızlık ve isteksizlik konusunun da çözümünü sağlar.Polenin kas sistemi üzerindeki kuvvetlendirici etkisi,arı sütünün hormonol dengeleyici yanı ile cinsel isteksizlik ve fonksiyon bozukluklarında çözüme yardımcı olur.

 

 

TROİD BEZİ SAĞLIĞI

 

Tiroid bezinin çalışması ve oluşan hastalıkları karşısında arı sütü dengeleyici ve tedavi edici yönüyle ortaya çıkar.

 

EKLEM- MAFSAL İLTİHABI – ARTERİT – ROMATİZMA

Eklem-Mafsal İltihabı – Arterit –

Romatizmal ve iltihabik Romatizma ,lkaraciğer yağlanmaları eklem rahatsızlıklarında arı sütü yararlıdır.Bu konuda rahatsızlılarda arı sütünün etkilerini ispatlar çalışmalar Bulgaristanda yapılmıştır.125 İltihabik romatizmal hasta üzerinde yapılan çalışmada Propolis ,arı sütü kullanımının birlikte olması ile kısa sürede önemli sonuçlar alınacağı kanıtlanmıştır.

 

 

BRONŞİT – NEFES DARLIĞI

Bronşit karşısında arı sütü ve propolisin kısa sürede etkili sonuçlar vereceği rapor edilmiştir.Kış rahatsızlıklarında ailece rahat etmemize yardımcı olur bu ürünler.Nefes darlığı,Bronşiyal astım sigara kaynaklı nefes zorlukları yaşayanlara bu iki ürün tam bir devadır.Astım hastaları kısa sürede olumlu sonuçlar görürler.

 

KIRIŞIKLIK – DERİ HASTALIKLARI

Kırışıklar, deri hastalıkları sorunlarına, sivilceye şifa olan arı sütü ve propolis deri nemini koruyan canlılık veren özellikler mevcuttur.Bu sonuçlar için Bal Propolis karışımının deriye uygulanması yada az miktar arı sütünün yüzeye yedirilmesi yeterli olur.

 

organik-saf-ari-sutu

.

BİLGİLER
tarafından 28 Ekim 2016 - 20:37 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.467 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
http://arisutupolenpropolis.com/wp-content/uploads/2016/10/ScreenHunter_01-Mar.-22-20.51.gif
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
ANKARA'da 5 Günlük Hava Tahmini

Arı sütü’nün fiyatları

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis fiyatları

tüm yazıları için tıklayın...

Polen fiyatları

tüm yazıları için tıklayın...

Bilimsel Araştırmalar ve PROPOLİS

tüm yazıları için tıklayın...

Bilimsel Araştırmalar ve POLEN

tüm yazıları için tıklayın...

Bilimsel Araştırmalar ve ARI SÜTÜ

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis nasıl kullanılır

tüm yazıları için tıklayın...

Polen nasıl kullanılır

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütü nasıl kullanılır

tüm yazıları için tıklayın...

Kısırlık tedavisinde Polen Arı Sütü mu..

tüm yazıları için tıklayın...

Kanser Savaşçısı Propolis

tüm yazıları için tıklayın...

Arı Ürünleri İle Tedavi

tüm yazıları için tıklayın...

Saf Propolis ve içeriği

tüm yazıları için tıklayın...

Saf Polen ve içeriği

tüm yazıları için tıklayın...

Gerçek Arı sütü ve içeriği

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütü’nün muhteşem faydaları..

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis kullanıcı yorumları

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütü kullanıcı yorumları

tüm yazıları için tıklayın...

Polen kullananların yorumları

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis’in faydaları

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütü nedir

tüm yazıları için tıklayın...

Arı Poleni nedir

tüm yazıları için tıklayın...

Propolis nedir ?

tüm yazıları için tıklayın...

Gerçek Bal nasıl anlaşılır

tüm yazıları için tıklayın...

Bal Mucizesi

tüm yazıları için tıklayın...

Arı sütünün faydaları

tüm yazıları için tıklayın...

Polen’in faydaları

tüm yazıları için tıklayın...
Anket

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 229

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 229

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 229

Warning: mysql_query(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 253

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 253

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/plugins/WP-Anket/index.php on line 257
http://arisutupolenpropolis.com/wp-content/uploads/2016/10/ScreenHunter_06-Mar.-14-01.131.gif
Son Yorumlar

Fatal error: The file /home/arisutupolenprop/public_html/wp-content/themes/koydernekv2/footer.php was encoded by the ionCube Encoder for PHP 4 and cannot run under PHP 5.5 or PHP 5.6. Please ask the provider of the script to provide a version encoded with the ionCube Encoder for either PHP 5.3 or PHP 5.4 or PHP 5.5. in Unknown on line 0